ALTIEYLÜL’DEN BİR BÜYÜK PROJE DAHA

ALTIEYLÜL’DEN BİR BÜYÜK PROJE DAHA

ALTIEYLÜL’DEN BİR BÜYÜK PROJE DAHA

Altıeylül Belediyesi’ne bağlı Konakpınar Mahallesi doğayasıyla, güzellikleriyle, çam ağacı yoğunluğuyla Kopakpınar Gençlik Merkezi’ne gelen misafirleri yapılan aktivitelerle “GENÇLEŞTİRECEK” Öğrencilerin ve vatandaşların yoğun ilgisini çekecek olan Konakpınar Gençlik Merkezi Altıeylül’e ve Balıkesirlilere yakıştı. Yapılan ve yapılmaya devam eden projeleri Balıkesir’in ve Altıeylül’ün hizmetine sunan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Konakpınar Gençlik Merkezi’nin de 3 Temmuz Pazartesi günü açacaklarını ifade etti.

Tamamlanmış projeler içerisinde; İsmail Akçay Parkı ve Plevne Millet Kıraathanesi, Sultan Alparslan Kültür Evi, Hasan Can Kültür Merkezi, Sabri Uğur Parkı ve Millet Kıraathanesi, Güneş Enerji Santrali. Devam eden projeler içerisinde ise; Konakpınar Gençlik Merkezi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi, Gaziosmanpaşa Mahallesi Kapalı Yüzme Havuzu, Plevne Mahallesi Kapalı Pazar Yeri, Seyyid Ahmet Arvasi Parkı ve Millet Kıraathanesi yer alıyor.

GENÇLİK MERKEZİ 35 DÖNÜMLÜK ALANA İNŞA EDİLDİ

Altıeylül’ün doğayla iç içe mahallesi Konakpınar’da 35 dönümlük arazide inşa edilen Konakpınar Gençlik Merkezi’ne artık son dokunuşlar yapılıyor. Gençlik Merkezi, restore edilerek kullanıma kazandırılan 380 metrekarelik 8 odalı otel binası, 170 metrekarelik restoranı, 12 bungalow tarzı ağaç evleri ile Altıeylül’e hizmet etmeye hazırlanıyor.

“GENÇLERİMİZ DOĞAYLA İÇ İÇE KAMP YAPMA FIRSATI BULACAKLAR”

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Konakpınar Gençlik Merkezi’ni 3 Temmuz Pazartesi günü açmayı planladıklarını” ifade etti. Başkan Avcı, “Biz seçildiğimiz günden buyana Altıeylül’e değer katmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Emek veriyoruz gayret ediyor. Tabi Konakpınar Gençlik Merkezi’de uzun zaman bizim için önem verdiğimiz proje. Konakpınar’da doğanın içerisinde dinlenebilecekleri, farklı programlarla bir araya gelebilecekleri önemli bir tesisin sonuna doğru geldik” dedi.

“GENÇLİK MERKEZİNİ 3 TEMMUZ’DA AÇIYORUZ”

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı konuyla ilgili şunları ifade etti: “Burayı Kurban Bayramı’ndan sonra 3 Temmuz gibi kullanıma açacağız. Çocuklarımızı gençlerimizi burada ağırlamayı planlıyoruz. İnşallah belli bir süre sonra Eylül ayı içerisinde açılış programı düzenleyerek hem Gazi Mustafa Kemal Yaşam Kompleksini ve Konakpınar Gençlik Merkezi’ni açılışını inşallah gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

“ÇOCUKLARIMIZ MİLLİ MANEVİ DEĞERLERİMİZİ ÖĞRENECEKLER”

Konakpınar Gençlik Merkezi daha çok Gençlik Spor bünyesinde çocuklarımıza faydalandıracağız. İnşallah Temmuz ayının ilk haftasında ekiplerimiz programlarını yapacaklar müracaatlar alacaklar. 3-4 ve 1 haftalık çocuklarımızı kampa alacağız. Kampta çocuklarımız hem doğayla iç içe olacaklar hem de doğada kendilerini zinde hissedecekler. Tabi ki kamp süreci boyunca başlarında öğretmenleri ve Altıeylül Belediyesi bünyesindeki arkadaşlarımız bulunacak. Çocuklarımız milli manevi değerleri de fenni ilimleri de öğrenmiş bir şekilde kamptan ayrılacaklar. Konakpınar’a yapmış olduğumuz kamp alanında zaman zaman Balıkesirliler ve Altıeylül’de yaşayan vatandaşlarda belli periyotlar içerisinde burada cüzi ücretlerle ağırlamış olacağız.

“10 NUMALARI ŞEHRE 10 PROJE KAZANDIRACAĞIZ”

Biz besmele çektiğimizde 31 Mart 2019’da yeni döneme başladığımızda kazandırmak istediğimiz projeleri bir bir hayata geçirmek için yola çıkmıştık. 5 projenin açılışını bu süreçte gerçekleştirdik. İnşallah Gazi Mustafa Kemal Yaşam Kompleksi ve Konakpınar Gençlik Merkezi ile bunun sayısını 7’ye çıkarmış olacağız. Şuan devam e den 3 projemiz daha var. Bunlardan birisi Plevne kapalı Pazar Yeri diğeri, Gaziosmanpaşa Fahri Kiraz Meslek Lisesi yanında bulunan yüzme havuzu kütüphanenin içerisinde bulunan binamız ve bir diğeri de Sütlüce Mahallesi’ne yapacağımız Seyyid Ahmet Arvasi Parkı ve Millet Kıraathanesi, ilk kreşimiz ve kütüphanemiz. İnşallah 31 Mart 2024’e gelmeden 3 projemizi de Altıeylül’e kazandıracağız. 10 numaralı şehre 10 projeyle bu dönemi tamamlamış olacağız.

“SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA PROJELERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Tabi bunun haricinde parklar, temizlik işleri, kültürel etkinliler, yollar ve sosyal belediyecilik bunlar tabi kendi mecrasında ayrı bir şekilde devam ediyor. O alanda da yoğun çalışmalarımız devam ediyor. Onun yanında eser siyaseti yapan Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde eser siyaseti yapan siyasetçiler olarak 10 eseri ilçemize kazandırmanın sevincini ve mutluluğunu yaşamayı diliyoruz. Bunu hedefliyoruz. İnşallah hedeflediğimiz projelerimizi gerçekleştirirsek bizlerde mutlu olacağız.”dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
reklam