Başkan Güney “Halkına hesap veren bir belediye inşa ettik”

Başkan Güney “Halkına hesap veren bir belediye inşa ettik”

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, bütçenin 2,5 katı olarak devraldıkları borç miktarını bugün bütçenin 10’da 1’ine indirdiklerini belirterek bu borçların da yapılandırılmış devlete olan borçlar olduğunu açıkladı.

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, Ayran Evi’nde bir basın toplantısı düzenleyerek seçildikleri günden bu yana yaptıkları çalışmaları anlattı.

Güney toplantının açılışında yaptığı konuşmada“Basın mensuplarımıza Susurluk’umuzu tanıtalım hem de belediye başkanı olarak çalışmalarımızı anlatarak hesap verelim istedik.” dedi.

Toplantıda Susurluk’un tanıtımı ve belediye çalışmalarını içeren video gösterimi yapıldı.

Kültür, sanat ve spor kurslarının yanı sıra yaptıkları yatırımları da kamuoyuyla paylaşan Güney, “Bu görevde başarılı olmada en önemli noktası; durum tespiti yapmak, vizyon ve amaç belirlemek, olanaklarla birlikte çalışma prensibiyle oluşturursunuz. Öncelikle durumu tespit ettik. Bütçenin 2,5 katı borcu olan belediye, her şeyi hacizli olan bir belediye. Kasa boş. Personeli topladım hep birlikte birimiz hepimiz için hepimiz halk için dedik. Personelin israf yapıyorsa asla tasarruf yapamazsınız. Aldığımız tüm malzemeleri zimmetli şekilde personelimize verdik. Gelen parayı personel maaşı ve hizmetlere yönelttik ve 52 kilometre yolu bitirdik. Göreve geldiğimizde ben hariç her şey hacizliydi. 2016 yılında satılan her şey hacizlere gidiyordu. Böyle bir teslim alınmışlık vardı. Sigorta ve vergi düzenli ödenmeli. Biz şimdi düzenli ödüyoruz. 52 kilometre yollar kazılmıştı, şehir faaliyetleri durmuş, etkinlik yapma imkânı yoktu ve halk mağdur durumdaydı. Durum buydu. Bu hizmetleri yaptığımız için çok mutluyum. 130 personelimiz maaşını tıkıt tıkır ödedik, sigortamızı, vergilerimizi ödedik ve 52 kilometrelik yolu yaptık. 5 milyon 900 bin lira maaş ödedik. Şu an bütçesinin 10’i kadar borçlu belediyeyiz bu da yapılandırılmış devlette olan borç. 9 milyon civarı iller bankası payımız var. Yüzde 50’si Büyükşehir’e direkt gidiyor bu Büyükşehir ilçeye hizmet yapması gerek.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
reklam