Su fiyatlarında Türkiye’ye örnek olacak indirim

Su fiyatlarında Türkiye’ye örnek olacak indirim

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; su faturalarında kapsamlı bir indirim yapmaya hazırlanıyor. Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BASKİ, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın talimatıyla başlattığı yeni düzenleme çalışmalarını hayata geçirmek için gün sayıyor.

Yeni düzenlemede dar gelirli aileler başta olmak üzere tüm vatandaşların ve esnafın cebini büyük ölçüde rahatlatacak indirimlerin yanı sıra, okumak için il dışından gelen öğrenciler de unutulmadı.

BÜYÜK İNDİRİM
BASKİ; Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın talimatıyla, vatandaşın su faturalarına yansıyacak büyük indirimi hayata geçirmek için çalışmalarını tamamlamak üzere. Yeni düzenleme ile konutlarda uygulanan kademe aralıkları genişletilerek, vatandaşların tükettiği su, daha düşük tarifeden faturalandırılacak.

ESNAFA İNDİRİM YOLDA
Yeni düzenlemede iş yerlerini de kapsayacak. İş yerlerinde kademe aralığı da genişleterek esnafın daha az su faturası ödenmesi sağlanacak.

DAR GELİRLİ VATANDAŞ UNUTULMADI
Bir indirimin de, dar gelirli vatandaşlara yönelik yapılması bekleniyor. Yeni düzenlemeyle, dar gelirli vatandaşların faturalarında yüzde 20 civarında indirim yapılacağı gelen bilgiler arasında…

ÖĞRENCİ DOSTU ŞEHİR
Balıkesir’i öğrenci dostu bir şehir haline getirmek için çalışan Başkan Yücel Yılmaz, bu konuda büyük bir adım atıyor. Başkan Yılmaz’ın talimatıyla ilimize okumak için gelen ve evde ikamet eden üniversite öğrencilerinin su faturalarında yüzde 50 indirim yapılması bekleniyor.

TÜFE’DEKİ ARTIŞTAN ETKİLEMEYECEK
Yeni yapılacak çalışma ile her ay faturalara yansıtılan aylık tüketici fiyat endeksindeki değişim oranları, vatandaşların faturasına yansıtılmayacağı gelen bilgiler arasında.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
reklam