GMKA Firmaların “Temiz Üretim Süreçlerine” Danışmanlık Sağlayacak

GMKA Firmaların “Temiz Üretim Süreçlerine” Danışmanlık Sağlayacak

GMKA (Güney Marmara Kalkınma Ajansı)  tarafından özellikle son dönemde artan bir ivme ile verimlilik üzerine sağlanan projelere bir yenisi daha ekleniyor. Üreten şehirler programı altında “Karbon Ayak İzi” teması ile 50 ye yakın işletmeye teknik destek hizmeti verilecek.

40 işletmeye Balıkesir’de 2 farklı eğitim verilecektir. İlk eğitimde temiz üretim metodolojisi, kaynak verimliliği, karbon ve su ayak izi gibi konulara yer verilecektir. İkinci eğitim ise firmaların süreç yönetimi ve yeşil finansman konusunda farkındalığının artırılması amacıyla gerçekleştirilecektir.

  • Temiz Üretim Etütlerinin Hazırlanması

Her bir işletme özelinde tesiste kullanılan su, hammadde ve enerji kaynaklarının detaylı olarak ölçüm, analizleri yapılarak ve her bir kaynak için tasarruf potansiyelleri belirlenerek, ön fizibilite çalışması ile temiz üretim etüdü hazırlanacaktır.

Başvurular başlıyor!

Tasarlanan program, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2021 yılında Kalkınma Ajansları teması olarak belirlediği “Kaynak Verimliliği” çalışmalarını da kapsayıcı nitelik taşıyan program için başvurular alınmaya başlamıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
reklam