Büyükşehir’den öğretmenlere özel Ferhat Göçer konseri

Büyükşehir’den öğretmenlere özel Ferhat Göçer konseri

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle, öğretmenlere özel Ferhat Göçer konseri düzenledi. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; ‘Her başarı sizin eseriniz, her yeni nesil sizin emeğinizdir’ sözünü hatırlatan Başkan Yılmaz, “24 Kasım Öğretmenler Günü’nüzü kutluyorum” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla, öğretmenlere özel Ferhat Göçer konseri düzenledi. 23 Kasım akşamı Şehit Turgut Solak Spor Salonu’nun da önce Büyükşehir Belediyesi Konservatuar Sanatçısı Beyza İrtük, ardından da sevilen sanatçı Ferhat Göçer sahne aldı. Binlerce öğretmenin katıldığı konser öncesinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kendisi için çok heyecan verici bir gün olduğunu vurgulayarak; “Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Bugünün çocuklarını yetiştiriniz. Onları yurda, ulusa yararlı insanlar yapınız’ sözüyle, büyük bir misyon yüklenen, kıymetli öğretmenlerim. Bu yeni ve güzel atmosferde, şehrimizin çalışkan öğretmenleri ile bir arada olmak benim için; çok kıymetli. Gençlerimizi; aklın ve bilimin ışığıyla aydınlatan, tüm öğretmenlerimizin; 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.

HER DAİM BAŞIMIZIN TACISINIZ
Görevi esnasında şehit olan öğretmenler başta olmak üzere; hayatlarını kaybeden öğretmenleri rahmetle anarak emekli olanlara ise sağlıklı ve uzun ömürler dileyen Başkan Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:
Hayat boyu öğreten kıymetlilerimiz; annelerimiz, babalarımız, her birinizi saygı ve, sevgiyle selamlıyorum, iyi ki bizimlesiniz, her daim başımızın tacısınız. Gazi’nin, “En büyük umudum” diyerek; geleceğe dair ideallerini ve eserlerini güvenle emanet ettiği sevgili gençler; hepinizi çok seviyorum.

EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ GENÇLERİMİZ
Türkiye’yi, 2023 hedefine; 2053 ve 2071 vizyonuna taşıyacak en büyük gücümüz; kendisine ve ülkesine inanan, tarihini ve değerlerini bilen, aklın ve bilimin ışığında üreten gençlerimizdir. Büyük ve güçlü Türkiye’yi; hayal kuran, hayallerini hedefe dönüştüren, cesur, çalışkan gençlerle ve onlara yol gösteren öğretmenlerimizle birlikte inşa edeceğiz. Bu konuda hepimize, büyük sorumluluklar düşüyor.

EN ÇOK GENÇLERİN BELEDİYESİYİZ
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak, göreve geldiğimizde ortaya bir iddia koyduk ve dedik ki; “Biz en çok çocukların, en çok gençlerin belediyesiyiz.” Balıkesir’imizi, gençlerin tüm ihtiyaçlarına cevap veren, ‘Genç Dostu’ bir şehir haline getirecek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gençlik merkezleriyle, kütüphaneleriyle, tiyatrolarıyla, festivalleriyle, konserleriyle, nitelikli buluşma alanlarıyla; hemşehrilerimize her açıdan kendini geliştirme fırsatı sunan bir şehri, hep birlikte inşa ediyoruz. Sevgili gençler, her zaman yanınızda olan, sizleri her konuda desteklemek için var gücüyle çalışan bir büyükşehir belediyeniz ve, belediye başkanınız var. Sizin için her an çabalayan öğretmenleriniz var.

ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZÜ KUTLUYORUM
Kıymetli öğretmenlerim; başöğretmenin de dediği gibi; ‘Her başarı sizin eseriniz, her yeni nesil sizin emeğinizdir’ bir kez daha; 24 Kasım Öğretmenler Günü’nüzü kutluyor, ilim ve irfan yolculuğundaki, gayret ve başarılarınızın daim olmasını diliyorum. Ayrıca kendisi de bir öğretmen olan kıymetli eşimin de öğretmenler gününü kutluyorum.

BİRLİK VE BERABERLİĞİN EN GÜZEL ÖRNEĞİ
Öğretmen bir ailenin çocuğu olan, kıymetli sanatçımız Ferhat Göçer’e bu anlamlı akşamda, bizlerle birlikte olmayı tercih ettiği için, şahsım ve şehrim adına çok teşekkür ediyorum. Tüm protokol mensuplarımıza, İl Milli Eğitim Müdürümüze, Gençlik ve Spor İl Müdürümüze, İl Emniyet Müdürümüze, güçlü destekleri için sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Balıkesir’imizde birlik ve beraberliğin en güzel örneğini sergileyensiz değerli hemşehrilerimi de heyecanla alkışlıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, hepinizi sevgi ile selamlıyor; eli öpülesi öğretmenlerimizin önünde, saygı ile eğiliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
reklam