Devlet Düğmeye bastı. Vatandaşların bütün haciz borçları kaldırılıyor ! Ayrıntılar

Devlet Düğmeye bastı. Vatandaşların bütün haciz borçları kaldırılıyor ! Ayrıntılar

Yeni başlayan ekonomide reform hareketi kapsamında, devlete borcu olan herkesi rahatlatacak fırsatlar vatandaşa sunuldu. Yapılandırmalarda son gelişmeler: Hacizler kalkıyor, icralar duruyor: Tüm borçlulara faizsiz 120 taksit imkanı…Ekonomide başlatılan reform kapsamında vatandaşların borçlarının silinmesi için çalışmalara devam edilirken prim, vergi, trafik cezası, öğrenim kredisi gibi borçlar için sunulan yeni yapılandırma fırsatı ile teminatsız 120 taksit imkanı, duyan tüm borçluları sevindirdi. Yeni başlayan ekonomide reform hareketi kapsamında, devlete borcu olan herkesi rahatlatacak fırsatlar vatandaşa sunuldu.

Yapılandırma fırsatıyla prim, vergi, trafik cezası, öğrenim kredisi gibi borçlara 120 taksit imkanı sağlanırken herhangi bir koşul ve teminatta bulunulmaması vatandaşı sevindirdi. Bu kapsamda vatandaşın borcu üzerindeki hacizler kaldırılıp icra takibi durdurulacakken ilk iki taksitin süresinde ve tam olarak ödenmesi durumunda “borcu yoktur” yazısı alınabilecek. İşte belediye borçlarının da dahil edildiği çalışmanın ayrıntıları.. GECİKME ZAMMI YOK. Belediye borçları aylık dönemler halinde azami 120 eşit taksitte ödenebilecek. İlk taksitini yatıran sigorta prim teşvikinden yararlanacak.

Başvuru öncesi başlatılan h’acizler yapılacak ödemeler nispetinde kaldırılacak. Yapılandırılan b’orçlar nedeniyle i’cra takibi, h’aciz işlemi yapılmayacak. Süresinde ödenen alacaklara gecikme c’ezası, gecikme zammı uygulanmayacak. C’EZALARIN YARISI SİLİNECEK Yapılandırmadan faydalanmak için herhangi bir teminat istenmeyecek. Vergi aslına bağlı olmayan usulsüzlük, özel usulsüzlük c’ezalarının yarısı silinecek, yapılandırılan b’orçlar erken ödendiğinde ayrıca indirim yapılacak. İlk iki taksitin süresinde ve tam olarak ödenmesi durumunda “b’orcu yoktur” yazısı alınabilecek.

SAĞLIK HİZMETLERİNDEN FAYDALANABİLECEK. B’orçlarını yapılandıran ve ilk taksiti ödeyenler; cari dönemde 60 günden fazla b’orçlarının olmaması koşuluyla kendileri ve bakmakla yükümlü oldukları kişiler sağlık hizmetlerinden faydalanabilecek. İhale ve inşaat işyerleri için; b’orçlarının peşin veya taksitle tamamının ödenmesi kaydıyla ilişiksizlik belgesi ve teminat iadesi yazısı verilecek.

 

 

S’OSYAL G’ÜVENLİK P’RİMİNDE 5 PUAN İNDİRİM KARTIYLA ÖDEME SEÇENEĞİ Dondurma işlemleri e-devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek. Faaliyetlerine devam edenlerin sigortalılıkları 1 Kasım 2020 itibarıyla yeniden başlatılacak. Bütün b’orçlar k’redi kartıyla peşin ya da taksitle ödenebilecek. K’redi kartıyla ödemeler ilgili kurumların internet adresindeki linkler ya da bankaların uygulama geliştirmeleri halinde internet siteleri veya şubeleri üzerinden yapılabilecek.

K’redi kartıyla ödeme yapıldığında, işlem tarihi itibarıyla b’orç ödenmiş olacak. K’redi kartıyla ödeme mümkün olacak. NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ 8-9 ARALIKTA. Diğer yandan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kasım ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemelerinin 8-9 Aralık’ta yapılacağını bildirdi. Bakan Selçuk, yazılı açıklamasında, “Ücretsiz izne ayrılan çalışanlarımızın nakdi ücret desteği ödemeleri 8 ve 9 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek. Ödemeler banka hesapları üzerinden, sistemde IBAN bilgisi eksik veya hatalı olanların ödemeleri ise PTT aracılığıyla yapılacak” sözlerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
reklam