Türkiye’de benzine ve motorine zam var mı, benzine zam ne zaman, motorine zam var mı, motorin zam beklentisi oluştu mu, benzin fiyatları yükselecek mi?

Türkiye’de benzine ve motorine zam var mı, benzine zam ne zaman, motorine zam var mı, motorin zam beklentisi oluştu mu, benzin fiyatları yükselecek mi?

Ekonomide yaşanan dalgalanma, pandemi ve koronovirüs aşı haberleri ile dalgalı seyreden brent petrol fiyatı son 12 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı ve 45 dolar barajını aştı. Dolar / TL ise haftanın ilk işlem gününe yükseliş eğilimli başladı. Hem dolar kurunda hem de brent petrol fiyatlarında yaşanan yükseliş araç sahiplerini endişelendirdi. Peki, Türkiye’de benzine ve motorine zam var mı, benzine zam ne zaman, motorine zam var mı, motorin zam beklentisi oluştu mu, benzin fiyatları yükselecek mi?
Brent petrol fiyatları koronavirüs aşı haberlerinin gelmesi ile beraber yönünü tekrar yukarıya çevirdi. Peş peşe gelen aşı haberlerinin ardından olumlu etkilenen brent petrol fiyatı 45 dolar seviyesinin üzerine çıkarak son 12 haftanın en yükseğine ulaştı.  BRENT PETROL FİYATLARI SON 12 HAFTANIN ZİRVESİNE TIRMANDI!  Koronavirüs vaka sayısında yaşanan artış nedeni ile büyük bir hızla düşen brent petrol fiyatları gelen aşı haberlerinin ardından düştüğü hızla yönünü yukarıya çevirdi. An itibari ile brent petrol fiyatı uluslararası piyasada Eylül ayından bu yana en yüksek seviyesini görerek son 12 haftalık rekorunu tazeledi.  Brent petrol fiyatı yeni direnç noktası olarak gösterilen 46 dolar seviyesini zorlamaya devem ederek 45.86 dolar seviyesine ulaştı.

BENZİNE VE MOTORİNE ZAM BEKLENTİSİ OLUŞTU!

Brent petrol fiyatında yaşanan yükselişin yanı sıra dolar kurunda da Pazartesi günü yukarı yönlü hareketlilik yaşandı. An itibari ile dolar kuru 7.7712 lira seviyesinden işlem görmeye devam ederken benzin ve motorin fiyatının belirlenmesinde kullanılan iki ana kalem olan brent petrol ve dolar kurunda yaşanan yükseliş motorine ve benzine zam beklentisi oluşmasına neden olmuştu.  Benzin ve motorin fiyatları için hatırlanacağı üzere son iki güncelleme ile indirim haberi verilmişti. Dolar kurunda yaşanan geri çekilmenin ardından motorine 19 Kasım 2020 tarihinde 2 kuruşluk indirim yapılmış, benzine ise 16 Kasım tarihinde 32 kuruşluk süper indirim yapılmıştı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
reklam