MHP BALIKESİR İL KONGRESİNİ YAPTI
Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir İl Başkanlığı 13. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Avlu Kongre Merkezi’nde öğle saatlerinde yapılan kongreye pandemi ortamına rağmen büyük bir ilgi vardı. Misafirler girişte Mehter Takımının çaldığı marşlar eşliğinde karşılandı.
Tedbirler kapsamında salonda oturma düzeninin sağlandığı kongreye Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri, Bursa Milletvekili, İsmet Büyükataman, Merkez Yürütme Kurulu Üyeleri Fatma Savran ve Fevzi Zırhlıoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül belediye başkanı Hasan Avcı ve çok sayıda partili katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması sonrasında Divan oluşturuldu. Divan Başkanlığına MHP Genel Sekreteri, Bursa Milletvekili, İsmet Büyükataman, Katipliğe Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Fevzi Zırhlıoğlu, Divan Üyeliklerine, Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Fatma Savran, Cem Özışıklıoğlu ve Emire Aktan Özçelik oy birliği ile seçildi.
Divan Başkanı Büyükataman bütün kongrelerde olduğu gibi, öncelikle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Kongreye gönderdiği mesajı okuttu ve ayakta alkışlandı. Başkan Büyükataman kürsüye gelerek kongreler süreci ve ülke gündemi üzerine bir konuşma yaptı. Başkan Büyükataman’ın yaptığı konuşmanın ardından faaliyet ve mali raporlar okunarak kongre üyeleri tarafından ibra edildi.
İbralardan sonra Mevcut İl Başkanı Ekrem Gökay Yüksel tek aday olarak kürsüye geldi ve etkili bir konuşma yaptı. Yüksel’in konuşmasında özellikle, Atatürk’e, Alpaslan Türkeş ve Devlet Bahçeli’ye atfen yaptığı konuşmalar büyük alkış aldı.
Başkan Yüksel’in konuşmasının ardından, Divan başkanı Büyükataman, kendilerine ulaşan listedeki yönetim kurulu ve disiplin kurulu üyelerini hep birlikte sahneye davet etti.
Bu listede açıklanan isimler 13. Olağan Kongre ile Balıkesir İl Başkanlığının yeni yönetimi oldu.
Ekrem Gökay Yüksel başkanlığındaki il yönetimi şu isimlerden oluştu:
“Ekrem Gökay Yüksel, Cevdet Gürcan, S. Hakan Başkır, Hasan Öztürk, Rafet Can, Sertaç Gündoğan, Ali Özdemir, Nuri Özcan, Niyazi Tunç, Taha Tunus, Hüseyin Köse, Fatih Mete Ezginer, Yaşar Balmumcu, Arif Sezer, Ahmet Sakbaş, Burak Arslan, Muharrem Kurtkan, Ersan Özmen, Necati Çakır, Özgür Yılmaz, İsmail Karaağaç, Kadir Işıktaş, Selçuk Köseoğlu, Harun Bozbay, Ahmet Çakır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
reklam