İYİ PARTİ’DE URAL DÖNEMİ RESMEN BAŞLADI

İYİ PARTİ’DE URAL DÖNEMİ RESMEN BAŞLADI

İYİ Parti İl Başkanlığına seçilen Özlem Ural bugün mazbatasını alırken, “Kenetlenerek büyüyerek demokrasiden, parlamenter sistemden , Atatürk ilke ve inkılaplarından yana olan bir grup olarak Balıkesir’den Ankara’ya güç vereceğiz” dedi.

İYİ Parti’nin 16 Ağustos pazar günü gerçekleştirilen kongresinde il başkanlığına seçilen Özlem Ural bugün İl Seçim Kurulu’na giderek mazbatasını aldı. Ural’a mazbata töreninde kongrede başkanlık yarışı yaptığı Hakan Göre ile önceki İl Başkanı Nedim Tuna eşlik etti. Altıeylül İlçe Başkanı İsmail Özay ve karesi İlçe Başkanı Semih Tunçlu başta olmak üzere ilçe başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve partililer de mazbata törenine katıldı.

Ural mazbatayı aldıktan sonra Adliye Sarayı önünde yaptığı açıklamada “Biz bayrağı biraz daha yukarıya, biraz daha ileriye taşımak için olan gücümüzle elimizden gelen fazlası ile hep birlikte çalışacağız. Bölünmek yok parçalanmak yok, küçük olsun demeyeceğiz, büyük olsun diyeceğiz. Bizim partimizin içinde menfaat meselesi asla söz konusu olamaz. Aramızdan ayrılan hiç kimse olmayacak. Kenetlenerek büyüyerek demokrasiden, parlamenter sistemden , Atatürk ilke ve inkılaplarından yana olan bir grup olarak Balıkesir’den Ankara’ya güç vereceğiz” dedi.

İYİ Parti’nin kurulmasından bu yana emeği geçen, destek veren herkese teşekkür eden Ural, “İyi ki varsınız, iyi ki buradasınız, iyi ki hep beraberiz” diye konuştu.

GÖRE’DEN BİRLİK BERABERLİK MESAJI

Seçimi çok az bir oy farkı ile kaybeden başkan adayı Hakan Göre de “Artık rekabet bitti, bundan sonraki amacımız partimizi daha yukarıya çıkarmak olacaktır. Ben değil biz olacağız, küskünlük yok, birlik beraberlik içinde İYİ Partiyi Balıkesir’in birinci partisi yapmak hepimizin boynumuzun borcudur.Başkanımızın ve teşkilatımızın emrindeyim” mesajını verdi.

ATA’NIN HUZURUNA ÇIKTILAR

İYİ Partililer mazbatayı aldıktan sonra Atatürk Anıtı’na gitti. İl Başkanı Ural anıta çelenk sunup, saygı duruşunda bulundu. Ural burada yaptığı konuşmada ise Atatürk’ün “Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar” sözünü anımsatırken, “Bugün tüm İYİ Partili ilçe başkanlarımıza, yönetimlerimize, üyelerimize Atamızın huzurunda  saygımızı ve çelengimizi sunduğumuz törende bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum, saygılarımı sunuyorum” dedi. (balikesir24saat.com)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
reklam