Kepsut’ta Köprü Çöktü, Can Kaybı Yok

Kepsut’ta Köprü Çöktü, Can Kaybı Yok

Balıkesir’in Kepsut ilçesi girişinde bulunan Kille Köprüsü’nde, aşırı yağış nedeniyle köprü ayağının oturması sonucu çökme meydana geldi. Olayda şans eseri yaralanma ve can kaybı yaşanmazken, köprünün tabliyesinde ciddi bir çökme meydana geldi.

Hemen olay yerine gelen ekipler, çöken bölgenin etrafına güvenlik şeridi çekerek trafiği güvenli bir şekilde yönlendirdi. Köprünün gidiş geliş yönündeki araç trafiği, yeni yapılan köprü üzerinden verilmeye devam ediyor.

Köprüde meydana gelen çökme nedeniyle incelemelerde bulunmak üzere olay yerine gelen Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, yetkililerden bilgi aldı. Şıldak, can ve mal kaybı olmamasının sevindirici olduğunu belirterek, köprüdeki trafik akışının güvenli bir şekilde sağlandığını ve gerekli tedbirlerin alındığını söyledi. Şıldak ayrıca, yeni yapılan köprünün çift yönlü olarak hizmet verdiğini ve Kille Köprüsü’nde incelemeler yapılarak çalışma başlatıldığını belirtti.

Köprüde meydana gelen çökme, bölgede ulaşımın aksamasına neden oldu. Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleri, Kille Köprüsü’nde incelemeler yaparak köprünün yeniden hizmete açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Kepsut ilçesi sakinleri, köprüde meydana gelen çökme nedeniyle endişe içinde olduklarını belirtirken, yetkililerin en kısa sürede sorunu çözmeleri gerektiğini dile getirdiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
reklam