Balıkesir’de özel gereksinimli öğrenciler için kurulan atölyelerde sosyal uyum artıyor

Balıkesir’de özel gereksinimli öğrenciler için kurulan atölyelerde sosyal uyum artıyor

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürütücüsü olduğu GMKA’nın “Sosyal Uyum İçin Bireysel Gelişim Atölyeleri” projesi, özel gereksinimli öğrencilerin eğitiminde yenilikçi yöntemlerle sosyal uyum imkanı sağlıyor. Proje kapsamında Balıkesir’in Kepsut ve

Balya ilçelerinde salon sporları,

Dursunbey ve Havran ilçelerinde bilim atölyeleri, Savaştepe ve

Sındırgı ilçelerinde yaşam becerileri atölyeleri, Bigadiç, Bandırma ve Karesi ilçelerinde ise Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı bilişim atölyeleri kuruldu.

Projede görev alan 81 özel eğitim öğretmeni, tasarım odaklı düşünme, arduino uygulamaları ve tasarım beceri atölyelerinde verilen 78 saatlik eğitimlerle eğitim kalitesinin artırılmasına ve bölgede sosyal uyum fırsatlarının çoğaltılmasına katkı sağladı. Eğitimleri tamamlayan öğretmenlere sertifikaları verildi.

GMKA Genel Sekreteri Abdullah Güç, özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerin okulöncesi dönemden ortaöğretime kadar eğitim kalitesinin artırılmasına ve bölgede sosyal uyum fırsatlarının çoğaltılmasına çalışan kurumların hizmet sunum kapasitesinin artırılmasına Ajans olarak katkı sağlamaktan duydukları mutluluğu ifade etti. Sosyal uyumun toplumdaki önemine dikkat çeken Güç, projenin özel gereksinimli öğrencilerin eğitiminde yenilikçi yöntemlerle sosyal uyum imkanı sağlayarak bölgedeki sosyal içermenin desteklenmesine katkıda bulunduğunu söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
reklam