DOĞUM GÜNÜ REZALETİNDEN  ÇÖP İLAÇ SEVKIYATINA

DOĞUM GÜNÜ REZALETİNDEN ÇÖP İLAÇ SEVKIYATINA

Depremin en acılı günlerinde parti teşkilatında doğum günü kutlayıp neşeli tavırları partililerle poz verip doğum günü pastasını sosyal medyada yayınlaması Bandırmada çok büyük şaşkınlık ve kızgınlık yaratmıştı.

Bandırma Iyi Parti İlçe Başkanı Necmi Sert olayın basına yansıması ve çıkan haberlerden rahatsız olarak apar topar İskenderunda bulunan hastaneye ilaç götürme bahanesiyle yola çıkmıştı.

Ancak bu acele yine başka bir skandala dönüştü.

Başkan Sert Iskenderun’a gitmeden önce yaptığı açıklamada

‘Bandırma Iyi Parti İlçe Teşkilatı olarak İskenderun’da Partimiz tarafından kurulan Sahra Hastanesinde tedavi gören depremzedeler için Bandırmalı hayırsever ve Eczanelerin bağışları olan 50 koli ilacı teslim etmek üzere yola çıktık. Allahtan bir mani olmazsa akşam İskenderunda olacağız’ demişti.
Bandırmadan 50 koli olarak kimlerden ve nasıl toplandığı bilinmeyen ilaçların Sahra Hastahanesinde hiç bir işe yaramadıği ve çöpe atıldıği iddası Bandırma’ya ulaşan haberler arasında..

Ayrıca 50 koli ilaçların ayrışması depolanması ve sevkiyatının tam olarak mevzuata uygun yapılmadığı  1 gün içinde yetkisiz ve uzmanı olmayan insanlarla yapıldığı acele olarak gönderildiği kamuoyuna paylaşılan fotoraflarda açık olarak gözükmekte olduğu iddaa ediliyor.

Başkan Necmi Sert depremden sonra “Böyle bir günde doğum günümü kutlanır başkan” diyerek tepki göstern  parti üyelerinin istifalarını istediğı ortaya çıkmıştı.

Bu ilaçların kimlerden toplandığı neden sıradan kolilere paketlendigi, ilaçların mevzuata uymayacak bir şekilde sevkinin yapıldıği ve hiç bir işe yaramayan bu ilaçların İskenderuna neden gönderildiği sorularını soran üyelerini terslediği ancak kamuoyu Başkan Sertten açıklama bekliyor.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
reklam