BANDIRMA BASINI BULUŞMA YEMEĞİNDE BİRARAYA GELDİ

BANDIRMA BASINI BULUŞMA YEMEĞİNDE BİRARAYA GELDİ

Bandırma Belediyesi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yerel medya çalışanlarına onuruna akşam yemeği tertip etti. Yemeğe Belediye Başkanı Tolga Tosun, Başkan yardımcısı Aydın Yağar, Belediye Meclis Üyeleri, BTO Başkanı Adem Yılmaz ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Açılış konuşmasını Güney Marmara Aktif Çalışan Gazeteciler Başkanı Tufan Dalgıç yaptı. Mesleğin zorluklarından bahseden Dalgıç, tüm meslektaşlarının Gazeteciler Gününü kutladı.

Yemekte bir konuşma yapan Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun “ Halkın gerçek ses ve iradesini özgürce yansıtabilmesi noktasında, yerel basının önemi çok büyüktür. Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazabilmelilerdir ancak maalesef ülkemizde bu sorumluluğa sahip gazeteciler iktidar eliyle çeşitli baskılara, tehditlere maruz kalabilmekte ve hatta hapis cezalarına çarptırılmaktadırlar. Oysaki Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, özgür basının gerekliliğini birçok konuşmasında dile getirmiş, basının tam ve geniş hürriyeti iyi kullanması gerektiğini işaret etmiş ve basının millettin ortak sesi olduğunu vurgulamıştır.

Bütün bu caydırıcı etmenlerin dışında, özelikle yerel basınımız ekonomik sorunlarla da baş etmeye çalışıyor. Ülkemizin sürüklendiği ekonomik çıkmazın içinde basın ve medya kuruluşlarımız da ayakta kalma mücadelesi veriyor. Biz yerel yönetim olarak sorunlarınızın farkındayız. Elimizden geldiği kadar yanınızda olmaya ve sizleri desteklemeye çalışıyoruz diye konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
reklam