42 BİN KİŞİLİK GÜÇ BİRLİĞİ

42 BİN KİŞİLİK GÜÇ BİRLİĞİ

  1. 42 BİN KİŞİLİK GÜÇ BİRLİĞİ

10 Eylül 2021

BALIKESİR TÜRKİYE’DE BİR İLKİ BAŞARDI; Tüm Birlikler Biraraya Gelip Şirket Kurdu…

Balıkesir Tarım Orman İl Müdürü Erkan ALKAN’ın girişimiyle Balıkesir İlinde hayvancılık alanında faaliyet gösteren birliklerin bira araya gelmesiyle Anonim Şirket kuruldu. Kurulan şirket ile başta süt tesisi olmak üzere üreticinin menfaatine tesisleşme yapılacak.

Balıkesir Tarım Orman İl Müdürlüğünde yapılan şirket tüzüğü imza töreninde konuşma yapan İl Müdürü Erkan ALKAN; – dedi.

ŞİRKET KİMLER TARAFINDAN KURULDU YAPISI VE İŞLEYİŞİ NASIL OLACAK?

Şirket Balıkesir’de hayvancılık üzerine faaliyet gösteren Kooperatif Birlikleri, Islah amaçlı Bilrikler ve Üretici Birlikleri tarafından kuruldu. Her biri 18 pay hisseye isabet eden 3 grup hisseden oluşan kurucular kurulu toplam 36 hisse alacak ve her bir hisse ile genel kurulda bir oy hakkı olacak.

Kooperatif Birlikleri Grubunda Balıkesir Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAYKOOP) ve Tarım Kooperatifleri Birliği (TARIMKOOP) bulunuyor ve 9 ar pay hisse alacaklar.

Islah Birlikleri grubunda Balıkesir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ve Manda Yetiştiricileri Birliği bulunuyor ve 6 şar hisse alacaklar.

Üretici Birlikleri grubunda ise 13 ilçeye ait Süt Üretici Birlikleri bulunuyor ve Karesi-Altıeylül İlçeleri Süt Üreticileri Bilriği 6 pay diğer ilçe birlikleri 1 er pay hisse alacaklar.

Şirketin ilk yönetim kurulu HAYKOOP, DSYB ve Karesi-Altıeylül Süt Birliği tarafından oluşturuldu.

HEDEF BÜYÜK

Şirketin kurucu ortakları hep bir ağızdan bu şirketin Balıkesir’e büyük hizmet sağlayacağını ve güç birliği oluşturacağını belirttiler. Konu ile ilgili Birlik Başkanımız Faruk ÖZEN şunları söyledi; – “ Bu oluşum öncelikle Balıkesir’de değişik birliklerin çatısı altında örgütlenmiş toplam 42.000 kişinin tek çatı altında toplanması demek oluyor. Bu büyük bir işbirliği örneği olacak projedir. Kurulan şirket eliyle ilk hedefimiz süt sektöründe tesisleşmek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
reklam