ABD’den açık tehtit 2 nükleer bombardıman uçağı bakın nereye havalandı!

ABD’den açık tehtit 2 nükleer bombardıman uçağı bakın nereye havalandı!

 

Açıklamada, uçuşla ilgili ifadelerine yer verilen CENTCOM Komutanı Orgeneral Kenneth F. McKenzie, “Dünyanın öbür ucundan stratejik b’ombardıman uçaklarını molasız bir şekilde uçurmak ve onları birçok bölgesel ortakla kısa sürede entegre etmek bölgesel istikrar ve g’üvenliğe olan ortak bağlılığımızın ve yakın çalışma ilişkilerimizin bir göstergesidir.” dedi.

 

 

McKenzie, uçuşların ortak ve müttefiklere güvence verdiğini, düşmanın s’aldırganlığını da caydırdığını belirterek, “Potansiyel düşmanlar, yeryüzünde hiçbir devletin, bir s’aldırıya karşı bu kadar hazır ve hızlı bir şekilde bir savaş gücünü sevk etme kabiliyetine sahip olmadığını anlamalılar.” ifadelerini kullandı. ABD, geçen haftalarda da Orta Doğu üzerinden benzer bir uçuş icra etmişti.

– SAVAŞ CANAVARI B-52 AĞIR B’OMBARDIMAN UÇAĞI. B-52 maksimum kapasitede kanatlarda ve gövde içerisinde toplam 45 adet b’omba taşıyabiliyor. 56 metre kanat açıklığına sahip dev uçağın yüksekliği 12 metre. 180 tona kadar yakıt alabilen B-52, yaklaşık 1000 km maksimum hız yapabiliyor ve 15.000 km m’enzile sahip.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
reklam