Alaattin Çakıcı hakkında soruşturma ! ANASAYFA EKONOMİ SİYASET SPOR MAGAZİN EĞİTİM DÜNYA YAZARLAR GALERİLER WEB TV TÜMÜ Kılıçdaroğlu’nu mektupla tehdit

Alaattin Çakıcı hakkında soruşturma ! ANASAYFA EKONOMİ SİYASET SPOR MAGAZİN EĞİTİM DÜNYA YAZARLAR GALERİLER WEB TV TÜMÜ Kılıçdaroğlu’nu mektupla tehdit

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Kılıçdaroğlu’na tehdit içerikli mektup gönderen Alaattin Çakıcı hakkında “Soruşturma başlatıldığı bilgisini edindim. Tehdit hakaret dili kimden gelirse gelsin doğru değil” dedi.

Kılıçdaroğlu, dünkü grup toplantısında, AK Parti’nin “hukuk reformu” sözlerine ilişkin konuşurken, “Mafya liderlerini uyuşturucu kaçakçılarını serbest bırakıp düşüncü suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misiniz? Düşünce özgürlüğünü savunacağız derseniz ben inanırım ki bunlar hukukta bir reform yapacaklar. Hakkında hüküm olmadığı halde 3.5 yıl bir insanı hapiste tutacaksın. Sen bunu yarın sabah tahliye ettirecek misin?” dedi.

Kamuoyunda “Af yasası” olarak bilinen Ceza İnfaz düzenlemesiyle cezaevinden tahliye olan mafya lideri Alaattin Çakıcı, grup toplantısında AK Parti’nin “hukuk reformu” sözlerini eleştiren CHP lideri Kılıçdaroğlu’na tehdit ve hakaret içerikli bir mesaj gönderdi. Çakıcı, “Köpeklik yaptığın vatan hainleri ile Bahçeli’yi bir potaya koyarsan hayatının en büyük hatasını yaparsın, ben yaşarken ölçündeki söylemlerinin dışına çıkarsan seni bakla kazığı ile tanıştırırım. Bak Kemal Kılıçdaroğlu, sana akıllı ol diyorum” ifadelerini kullandı.

Dün yaşanan gelişmeler sonrasında AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan bugün “Savcılık gerekli soruşturmayı başlattı. İlgililerden edindiğim bilgi budur. Hakaret, tehdit, kötü söz kimden gelirse kime karşı yapılırsa bu yanlıştır doğru değildir. Hukuk çerçevesinde gereği yapılmalıdır. Hukuk AK Parti’nin değişmez ilkesidir, ilkesel duruşumuz budur. Kişilere bağlı hakaret tehdit olmaması gerekir” dedi.

Kılıçdaroğlu ise “Çakalların olduğu yerde bize kimse bir şey söyleyemez” ifadesi ile Çakıcı’ya tepki gösterdi. Bunun üzerine tekrar paylaşım yapan Çakıcı, “Sen kurt ile çakalı karıştırıyorsun. Sende ve avanende yürek varsa ben her gün sokaktayım. Çakal gibi uluyup, hatun gibi konuşacağına beni öldürtsene. Sende ve avanende o yürek var mı?” dedi.

İnfaz düzenlemesiyle 16 Nisan’da cezaevinden tahliye edilen Alaattin Çakıcı, sosyal medya hesabından yayınladığı bir mektupla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdit içerikli bir mektup paylaştı. Çakıcı mektupta Kılıçdaroğlu’nu “Akıllı ol” diye tehdit etti. Muhalefet kanadını ayağa kaldıran bu tehdit sonrası Kılıçdaroğlu, avukatı  Celal Çelik  aracılığıyla Çakıcı hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
reklam